Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2013

W dniach 28 lutego – 3 marca 2013r. Łeba gościła 28 zespołów siatkarskich kadetek i kadetów, które w trzydniowych zmaganiach toczyły boje o prymat najlepszej drużyny łebskiego maratonu.
Rozgrywki drużyn toczyły się początkowo w grupach, gdzie zespoły grały każdy z każdym, następnie rozegrano rozrywki krzyżowe między grupami i mecze o miejsca w maratonie. Każdy zespół rozegrał siedem spotkań, zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. W całym turnieju rozegrano 140 meczów, które pozwoliły wyłonić zwycięzców. W imprezie wzięło udział około 400 młodych siatkarzy i siatkarek.
Na parkietach Łeba stawiły się 3 zespoły z Kędzierzyna: dwie klasy sportowe Publicznego Gimnazjum nr 5 (dziewczęta i chłopcy) oraz  kadeci MMKS K-Koźle.
Zawodniczki PG 5 prowadzone przez trenerkę Danutę Wiktorek zajęły w rywalizacji 11 miejsce, kadeci MMKS pod wodzą Andrzeja Gąsiora miejsce 4 natomiast na najniższym stopniu podjum stanęli gimnazjaliści z „piątki” trenowani przez Tomasza Siemaszko. Należy podkreślić, że gimnazjaliści grali na rocznik starszy.
Brązowi medaliści wystąpili w składzie: Sebastian Wróbel, Dawid Siemaszko, Dawid Ziólkowski, Szymon Mrozek, Marcin Kaliński, Patryk Niemiec, Artur Tyma, Marek Żurek, Grzegorz Wójtowicz, Rafał Wójtowicz oraz  Jacek Gackowski.
Wśród wyróżnionych zawodniczek i zawodników turnieju znaleźli się Kędzierzynianie:
Marta Florczak– Gimnazjum nr 5
Dawid Siemaszko – Gimnazjum nr 5
Adam Rajski – MMKS K-Koźle
Wtrójce najlepszych graczy całej imprezy znalazł się Sebastian Wróbel z PG 5.
Przypomnijmy, że  w dniach 14-17 marca odbędzie się druga tura maratonu. Grać będą młodziczki i młodzicy. Udział swój potwierdziły 32 zespoły. A wśród nich 3 zespoły Gimnazjum nr 5 z Kędzierzyna-Koźla.